DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2013 m. nebeatnaujinama ir 2018 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.
Inovacijos - Archyvas
LT EN

Ugdymo plėtotės centras

Projektas „Pradinių klasių mokytojų ir specialiojo ugdymo pedagogų kompetencijų taikyti informacines komunikacines technologijas (IKT) ir inovatyvius mokymo metodus tobulinimo modelio išbandymas ir diegimas“

Įgyvendinimo laikotarpis: 2009 m. liepos 24 d. – 2012 m. birželio 24 d.

Archyvas
Įvyko paskutinis ekspertų iš Suomijos seminaras

2011-11-22

2011 m. lapkričio 14-16 d. Lietuvos švietimo specialistams ir ekspertams vyko projekto 1.1.2. veiklos Inovatyvių mokymo ir metodinių priemonių rengimas organizuotas kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Kompiuterinių mokymosi priemonių taikymo pradiniam ir specialiajam ugdymui efektyvumo tyrimai Europoje ir pasaulyje: poveikis mokymosi motyvacijai ir pasiekimams“. 

Seminare dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos bei ministerijai pavaldžių įstaigų Ugdymo plėtotės centro, Švietimo informacinių technologijų centro, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro darbuotojai, aukštųjų mokyklų mokslininkai, mokyklų direktoriai ir pavaduotojai, pradinių klasių mokytojai ir specialieji pedagogai iš įvairių Lietuvos mokyklų.
 
Seminarą vedė ekspertas iš Suomijos Pertti Siekkinen, dirbantis Suomijos konsultavimo įmonėje Humap Ltd. Seminare buvo aktyviai taikomos informacinės ir komunikacinės technologijos, dalis seminaro vyko videokonferencijos metodu, t. y. Jyvaskylos universiteto Švietimo tyrimų instituto tyrėjai Ahmer Iqbal, Arto Ahonen, Juho Norrena, Terhi Tuukkanen ir Anna Linnakylä, Kuopio vidurinės mokyklos direktorius Jukka Sormunen, Peda.net projektų koordinatorius Tero Pelkonen bei lektorius Bo Ahlgren iš Švedijos skaitė paskaitas ir bendravo su seminaro dalyviais iš užsienio naudodamiesi interneto ryšiu.
 
Seminare daug dėmesio buvo skiriama įvairiems Jyvaskylos universiteto Švietimo tyrimų instituto tyrėjų komandos atliekamiems tyrimams – buvo pristatyti XXI amžiaus gebėjimų vertinimo ir mokymo (ATCS) bei Inovatyvaus mokymo ir mokymosi (ITL) tyrimai, mokinių dalyvavimo ir mokymosi virtualiuose pasauliuose tyrimai. Užsienio ekspertai pristatė Suomijos švietimo portalą Peda.net bei Suomijos nacionalinio transliuotojo teikiamas e-mokymosi paslaugas, papasakojo apie Suomijoje ir Švedijoje vykdomus projektus, naujausius mokslo atradimus, pateikė daug pavyzdžių, aptarė žaidimų ir virtualių pasaulių taikymą ugdymo procese.