DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2013 m. nebeatnaujinama ir 2018 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.
Inovacijos - Naujienos
LT EN

Ugdymo plėtotės centras

Projektas „Pradinių klasių mokytojų ir specialiojo ugdymo pedagogų kompetencijų taikyti informacines komunikacines technologijas (IKT) ir inovatyvius mokymo metodus tobulinimo modelio išbandymas ir diegimas“

Įgyvendinimo laikotarpis: 2009 m. liepos 24 d. – 2012 m. birželio 24 d.

Naujienos
Įvyko pirmasis ekspertų iš Suomijos seminaras

2010-12-03

2010 m. lapkričio 29 - gruodžio 1 d. Lietuvos švietimo specialistams ir ekspertams vyko projekto 1.1.2. veiklos Inovatyvių mokymo ir metodinių priemonių rengimas seminaras, kurio tema „Informacinių ir komunikacinių technologijų diegimas, kompiuterinių mokymosi priemonių ir virtualių mokymosi aplinkų kūrimas ir taikymas mokymui ir mokymuisi: patirtis ir naujovės Europoje ir pasaulyje“. Seminare dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos ir ministerijai pavaldžių įstaigų UPC, ITC, SPPC darbuotojai, aukštųjų mokyklų mokslininkai, savivaldybių administracijų švietimo padalinių darbuotojai, mokyklų direktoriai ir pavaduotojai, pradinių klasių mokytojai ir specialieji pedagogai iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Seminarą vedė ekspertai iš Suomijos Pertti Siekkinen, Humap Ltd., Pekka Lehtio, Lingonet Ltd. Seminare buvo aktyviai taikomos informacinės ir komunikacinės technologijos, dalis seminaro vyko videokonferencijos metodu, t.y. lektoriai – Richard Millwood, „Core Education UK“ direktorius, Pekka Räsänen, neuropsichologas, Jyväskylä Niilo Mäki institutas Suomijoje, prof. Sanna Järvelä, Oulu universitetas Suomijoje, Pekka Pirttiaho, „Mobiletools international Ltd“ generalinis direktorius, Henri Littunen Lingonet Ltd. Suomijoje – tiesiogiai iš užsienio skaitė paskaitas ir bendravo su seminaro dalyviais naudodamiesi interneto ryšiu. Seminare daug dėmesio buvo skiriama 21 amžiaus mokykloje naudojamiems mokymo ir mokymosi skaitmeniniams ištekliams, įvairialypėms terpėms, mokomiesiems žaidimams ir mobiliesiems ir internetiniams sprendimams, el. mokymosi aplinkoms aptarti. Užsienio ekspertai papasakojo apie Suomijoje ir Jungtinėje Karalystėje vykdomas programas, pateikė daug pavyzdžių, aptarė inovacijas ir technologijų taikymą pamokoje skatinančią veiklą ir strategijas. Seminaro dalyviai diskutavo apie lyderystę ir inovatyvumą, skaitmeninius mokymosi išteklius, virtualias mokymosi aplinkas ir informacinių komunikacinių technologijų diegimą pradinėse klasėse.

Daugiau akimirkų iš seminaro rasite čia.