DĖMESIO: Svetainė buvo naudojama projekto vykdymo metu, nuo 2013 m. nebeatnaujinama ir 2018 m. bus uždaryta. Aktualios informacijos ieškokite Ugdymo sode.
Inovacijos - Naujienos
LT EN

Ugdymo plėtotės centras

Projektas „Pradinių klasių mokytojų ir specialiojo ugdymo pedagogų kompetencijų taikyti informacines komunikacines technologijas (IKT) ir inovatyvius mokymo metodus tobulinimo modelio išbandymas ir diegimas“

Įgyvendinimo laikotarpis: 2009 m. liepos 24 d. – 2012 m. birželio 24 d.

Naujienos
Įvyko antrasis ekspertų iš Suomijos seminaras

2011-04-27

2011 m. balandžio 19-21 d. Lietuvos švietimo specialistams ir ekspertams vyko projekto 1.1.2. veiklos Inovatyvių mokymo ir metodinių priemonių rengimas seminaras, kurio tema „Pradiniam ir specialiajam ugdymui taikomų kompiuterinių mokymo priemonių įvairovė. Mokomieji žaidimai ir kita programinė įranga“. Seminare dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos ir ministerijai pavaldžių įstaigų UPC, ITC, SPPC darbuotojai, aukštųjų mokyklų mokslininkai, savivaldybių administracijų švietimo padalinių darbuotojai, mokyklų direktoriai ir pavaduotojai, pradinių klasių mokytojai ir specialieji pedagogai iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Seminarą vedė ekspertas iš Suomijos Pertti Siekkinen, Humap Ltd. Seminare buvo aktyviai taikomos informacinės ir komunikacinės technologijos, dalis seminaro vyko videokonferencijos metodu, t.y. lektoriai – José Miguel Sousa, Centro de Formação EduFor, Portugalija, Juha-Pekka Nuutinen, mokytojas, Suomija, Risto Rönberg, Kortepohja mokyklos direktorius, Suomija, Pekka Räsänen, Niilo Mäki institutas, Jyväskylä, Suomija, Peter Van Gils, KlasCement projektų koordinatorius, Briuselis, Liisa Lind, Media centro vadovė, Helsinkis, Suomija, Ilkka Mäkitalo, Humap Software Ltd. generalinis direktorius – tiesiogiai iš užsienio (Portugalijos, Belgijos ir Suomijos) skaitė paskaitas ir bendravo su seminaro dalyviais naudodamiesi interneto ryšiu. Dviejų pirmųjų seminaro dienų esminis akcentas buvo mokytojo darbas pamokoje atsižvelgiant į mokinių specialiuosius ugdymosi poreikius, trečią dieną seminaro temų ašis buvo lyderiavimas ir vadovavimas kaitai: mokyklos administracijos požiūris.

Seminare daug dėmesio buvo skiriama standartinės programinės įrangos, interaktyviųjų lentų, „Linux“ programinės įrangos panaudojimo mokymui ir mokymuisi klausimams. Užsienio ekspertai papasakojo apie Suomijoje, Portugalijoje ir Belgijoje vykdomus projektus, naujausius mokslo atradimus, pateikė daug pavyzdžių, aptarė inovacijas ir technologijų taikymą pamokoje. Seminaro dalyviai diskutavo apie skaitmeninius mokymosi išteklius, virtualias mokymosi aplinkas ir informacinių komunikacinių technologijų taikymą specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymui.

Seminaro medžiagą rasite čia.

Akimirkos iš seminaro: